!!! Bez SMARTA Paczkomat 8,90zł lub 0zł od 69zł
Bez SMARTA Paczkomat 8,90zł Darmowa dostawa Paczkomat  0zł  od 69zł . 

Kategorie

PROMOCYJNE OFERTY

Ładowarki Akumulatorów Brak produktów w tej kategorii.

Ładowarki Akumulatorów

Ładowarki akumulatorów AA AAA 9V R14 R20 C D Żelowych, kwasowych

W sklepie znajdziesz szeroki wybór ładowarek do akumulatorów. Odpowiednio dobrana ładowarka akumulatorów pozwoli na długą pracę akumulatora.

Ładowanie i przechowywanie akumulatorów żelowych

Jeżeli dokonasz zakupu nowego akumulatora to warto po zakupie doładować go do pełna, tzw ład...

Ładowarki akumulatorów AA AAA 9V R14 R20 C D Żelowych, kwasowych

W sklepie znajdziesz szeroki wybór ładowarek do akumulatorów. Odpowiednio dobrana ładowarka akumulatorów pozwoli na długą pracę akumulatora.

Ładowanie i przechowywanie akumulatorów żelowych

Jeżeli dokonasz zakupu nowego akumulatora to warto po zakupie doładować go do pełna, tzw ładowanie wstępne, w celu wyrównania napięć na poszczególnych

celach. Użytkując akumulator należy zwracać uwagę na temperaturę, w której będzie  pracował. Zalecana temp pracy to 20oC. Praca  przy podwyższonej

temperaturze powyżej 33oC zmniejszy jego pojemność do 50%. Dlatego należy użytkować akumulator z dala od urządzeń ciepła i zapewnić odpowiednią wentylację.

Praca buforowa akumulatora (stosowana w zasilaczach awaryjnych) - akumulator jest cały czas podłączony do układu ładowania i stanowi awaryjne źródło zasilania w przypadku zaniku napięcia sieciowego.

W pracy buforowej zalecana wartość napięcia ładowania to dla akumulatorów 12V to zakres od 13,5V do 13,8V
Praca cykliczna - akumulator jest podstawowym źródłem zasilania urządzenia i po rozładowaniu jest odłączany od obciążenia i ponownie ładowany.

W pracy cyklicznej zalecana wartość napięcia ładowania to dla akumulatorów 12V to zakres od 14,5V do 14,9V

Akumulator należy przechowywać zawsze naładowany co przedłuży jego żywotność. Prz ładowaniu akumulatora należy pamiętać o prądzie ładowania.

Minimalny prąd ładowania to 0,1C (C - pojemność akumulatora), a maksymalny nie powinien być większy niż 0,3C

Do ładowania akumulatorów najlepiej stosować ŁADOWARKI AUTOMATYCZNE.

ŁADOWARKI AUTOMATYCZNE przeznaczone do ładowania akumulatorów żelowych, AGM, bezobsługowych i ołowiowych o napięciu 6V; 12V. Automatyczna ładowarka wyróżnia się tym, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, a na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia.

Ładowanie akumulatorów podzielone jest minimum na dwie fazyW I fazie akumulator ładowany jest stałym prądem, w II fazie ładowanie odbywa się przy stałym napięciu. Przejście między poszczególnymi fazami odbywa się automatycznie. Tego typu metoda ładowania akumulatorów jest zalecana przez producentów akumulatorów.
Ładowanie tymi ładowarkami zapobiega intensywnemu gazowaniu akumulatora przedłużając jego żywotność.

Więcej

Podkategorie

  • Ładowarki akumulatorów...

    Ładowarki do akumulatorów żelowych 6V,12V, 24V. 

  • Ładowarki...

    Ładowarki akumulatorków Ni-Mh, Ni-Cd, Li-Ion. Zastosowanie do różnego typu akumulatorów w tym AA, AAA, R14, R20, 9V, 3,7V